Witryna osobista Marcina z Pomorza.

Wielka wyprawa rowerowa 2018

Witajcie moi drodzy!

Od dziecka lubiłem jeździć rowerem. Potem polubiłem też długotrwałe szwędanie się po dworze. W roku 2015 pomyślałem, że mógłbym połączyć obie aktywności i tak dość spontanicznie zorganizowałem sobie rowerową wyprawę po Polsce północno-zachodniej.

Przejechałem wówczas ok. 1000 km i zwiedziłem siedem województw. Jednak jeszcze zanim wróciłem do domu, już czułem niedosyt.

Po pierwsze dlatego, że, co prawda przekroczyłem pewne swoje granice, ale moja trasa kręciła się w dużej mierze wokół miejsc, które wcześniej lepiej lub gorzej znałem. Po drugie dlatego, że zebrałem mnóstwo doświadczenia i wiedziałem już, że dzięki niemu następna wyprawa będzie odbywała się już znacznie sprawniej, co zaowocuje możliwością zaczęrpnięcia z niej jeszcze lepszych doświadczeń.

(Bo o DOŚWIADCZANIE tutaj głównie chodzi.)

Zacząłem marzyć o rowerowej wyprawie przez wszystkie województwa naszego kraju. Chciałem zmierzyć się z magnetyzmem swojej strefy komfortu, oraz koniecznie zobaczyć Polskę Wschodnią, której nigdy wcześniej nie miałem okazji w żaden sposób zwiedzić.

W lato roku 2018 wreszcie podjąłem się wyzwania. Zaliczyłem przynajmniej jeden nocleg na terenie każdego z województw. Przejechałem ok. 2700 – 2800 km. Poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, zobaczyłem mnóstwo ciekawych miejsc. Nauczyłem się wielu przydatnych umiejętności.

Doświadczyłem przez wielkie D!

Owocem napstrykanych zdjęć i nakręconych filmików, jest seria filmów na moim kanale na YT. Lista cały czas rośnie. Serdecznie zapraszam tutaj:

W przyszłości, gdy najdzie mnie więcej weny, pojawią się wpisy o sprawach dotyczących tej wyprawy, których nie poruszałem w filmach.

To by było na tyle. Pozdrawiam Was serdecznie.

Marcin z Pomorza

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Martin of Pomerania

Theme by Anders Norén